• Święta Wielkanocne tuż, tuż. 🐣🐥🐣

• Dziś nasi uczniowie wraz z Panią Dyrektor Danutą Żuławnik złożyli wielkanocne życzenia oraz przekazali upominki w imieniu całej społeczności I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu Panu Przewodniczącemu oraz Radzie Miejskiej Sierpca, Panu Burmistrzowi, a także pozostałym zgromadzonym gościom.

• Spotkanie z Władzami Samorządowymi.

• Ostatni dzień stycznia stał się w naszej szkole dniem podsumowania semestru i miłego spotkania. Naszą szkołę odwiedzili: Pan Dariusz Malanowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu, Pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca wraz ze swoim zastępcą Panem Piotrem Nowakowskim oraz Pan Marek Zdrojewski Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury.

Nasi mili goście przybyli na zaproszenie Pani Dyrektor Danuty Żuławnik, która w krótkim wystąpieniu podziękowała za długoletnią i owocną współpracę. Następnie oprowadziła po naszym zmienionym nieco budynku szkoły. Co więcej, już niedługo, czyli w maju będziemy świętować 25-lecie istnienia IPSP w Sierpcu, czego już nie możemy się doczekać.

Gościom dziękujemy za przybycie, a my rozpoczynamy intensywne przygotowania.

• Hurra, mamy to! 😀🥇🥇🥈

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zastała laureatem I miejsca w dwóch kategoriach: makulatury oraz tworzyw sztucznych, a także II miejsca w kategorii - baterie w XII Powiatowym Konkursie Ekologicznym pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”

• „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…” 😊🎄

• Już po raz 25 spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii, którą poprzedził występ naszych młodych artystów. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, śpiewali kolędy oraz grali na instrumentach. Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, które nadejdą już niebawem.

Ten dzień nie odbyłby się bez zgromadzonych gości, którzy tak licznie przybyli celebrować z nami owy magiczny moment. Dziękujemy za obecność władzom powiatu sierpeckiego oraz miasta Sierpca, przedstawicielom sierpeckich instytucji, księdzu proboszczowi, mediom, rodzicom, dzieciom za wspaniały występ, a także każdej osobie, która przyczyniła się do celebrowania tego dnia w przemiłej i rodzinnej atmosferze.

• Mikołajki

• Jak to 6 grudnia bywa, naszych uczniów odwiedza bardzo zapracowany tego dnia Święty Mikołaj. Oczywiście rozdaje prezenty, jednak nigdy nie za darmo. Lubi posłuchać miłej jego uszom piosenki albo wiersza, dlatego trzeba być zawsze dobrze przygotowanym. Po krótkiej wizycie rusza dalej do innych dzieci, które na niego czekają.

• Nocowanie na dywanie 2023r.

• Kiedy po raz kolejny postanowiliśmy zostać w szkole nieco dłużej i na drugi dzień zastaliśmy taką białą niespodziankę za oknem, czyli "Nocowanie na dywanie 2023"

• Toruńscy odkrywcy i smakosze😊

• 15 listopada uczniowie klas I-III oraz VIII wybrali się z wizytą do miasta piernika i Kopernika. Swą wizytę w Toruniu rozpoczęli w Planetarium, gdzie obejrzli film pt. "Kolorowy kosmos". Potem udali się do Muzeum Piernika, aby móc stworzyć swój własny wypiek w dowolnym kształcie. Nie obyło się również bez zwiedzania samego Muzeum. Na zakończenie był pyszny obiad.

Aż szkoda było wracać do domu. Do zobaczenia...

• 11 listopada 2023r.

• W przeddzień 11 listopada i przypadającego Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Z tejże okazji uczniowie klas V-VIII wystąpili z krótkim programem słowno-muzycznym, przybliżając w ten sposób wszystkim nam istotę tego święta, a także towarzyszące im emocje. Nad całością czuwał pan Daniel Staniszewski, któremu serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości.

• Projekt pt. "Mazowsze Obrońcom Stolicy".

• W dniu 10 listopada uczniowie z klasy VI wraz z wychowawczynią panią Melanią Szałkucką wzięli udział w projekcie pt. "Mazowsze Obrońcom Stolicy".

Projekt był konkursem sprawnościowym i historycznym. Zadaniem uczniów było pokonanie toru przeszkód, który imitował zmagania legionistów, a następnie udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu Bitwy Warszawskiej oraz Legionów.

Jest nam bardzo miło, gdyż wszystkim naszym uczniom udało się zdobyć najważniejszą odznakę, czyli Legitymację Młodego Legionisty. Gratulujemy

• Ślubowanie 2023r.

• 17 października odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość, podczas której Pani Dyrektor Danuta Żuławnik dokonała aktu pasowania, używając przy tym magicznego ołówka. Co więcej, wcześniej klasa I zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne, by po chwili złożyć uroczyste ślubowanie.

Tego dnia ważnym elementem była też obecność rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy z widowni i nagradzali je gromkimi brawami. Nad całym przebiegiem, jak zwykle czuwały Panie Wychowawczynie, które wręczyły dzieciom dyplomy i słodkie upominki.

Wszystkim uczniom gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów w nauce i rozwijaniu swoich pasji.