• Miesiąc Pamięci Narodowej.

• Dziś z okazji zbliżających się świąt: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem generała Augusta Emila Fieldorfa ps. Nil.

• XXIV Ogólnopolski Festiwal Kwiecień-Plecień

W dniach 26-28 kwietnia 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Kwiecień-Plecień. Nasi uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: zespołu wokalnego- kategoria II(12-15 lat) i indywidualnej.

Szkołę reprezentowali:

- solista - Aleks Górecki kl. V, zaśpiewał piosenkę pt.,,Bieszczadzki Poemat"

- zespół ,,DOMINO" w składzie: Aleks Górecki  kl.V, Nikola Markowska kl.V, Nina Mosakowska kl.V, Zosia Szablewska kl.V, Basia Wierzbicka kl.V, Gabrysia Nowak kl. VI, Zosia Rynkowska kl.VI. Zaspół DOMINO zaprezentował piosenkę,, Dyskotekowa szkoła" . Uczniowie byli przygotowani przez Panią Annę Stahlke.

Aleks Górecki otrzymał wyróżnienie. Wszyscy nasi uczniowie świetnie się prezentowali. Jesteśmy z nich dumni. Gratulujemy pięknego występu.

• 3-majmy się zdrowo- świeże powietrze obowiązkowo

• W ramach konkursu "3-majmy się zdrowo - świeże powietrze obowiązkowo" odwiedziliśmy Ciepłownię Miejską w Sierpcu. Podczas wycieczki po zakładzie oraz ciekawej dyskusji z Panem Dyrektorem Piotrem Manelskim uczniowie mieli okazję sprawdzić, skąd bierze się ciepło w kaloryferach. Uczestniczyliśmy także w lekcji na temat ochrony jakości powietrza. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi i pracownikom Ciepłowni za gorące przyjęcie

• Konkurs 3majmy się zdrowo-świeże powietrze obowiązkowo

Konkurs 3majmy się zdrowo-świeże powietrze obowiązkowo nadal trwa. Dziś gościliśmy strażaka z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sierpcu, który opowiedział‚ nam o różnych sytuacjach z udziałem ludzi i dymu, czyli nielubianego przez nas smogu.

• Akcja 3-maj się zdrowo- świeże powietrze obowiązkowo

W ramach akcji 3maj się zdrowo-świeże powietrze obowiązkowo wybraliśmy się z wizytą do gabinetu Pani dr Adrianny Fułek, któłra opowiedziała nam o skutkach działania smogu na zdrowie człowieka. Przy okazji mogliśmy przez chwilę wcielić się w rolę lekarza i pacjenta. Dziękujemy.

• X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza Anglojęzyczna Charming English

• 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się X edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna ,,CHARMING ENGLISH''. Naszych uczniów przygotowały do konkursu nauczycielki języka angielskiego, Pani Olga Prószyńska i Pani Marzena Różańska.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z 6 szkoł‚ powiatu sierpeckiego, w tym 5 uczniów naszej szkoły:

Igor Marjański - klasa I

Amelia Chroboczyńska - klasa III

Zofia Jagodzińska - klasa III

Nikola Markowska - klasa V

Nina Mosakowska - klasa V

Konkurs przebiegał‚ w trzech kategoriach.

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło 13 uczestników prezentujacych jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:

Kategoria klas I - III

III miejsce - Zofia Jagodzińska klasa III

Kategoria klas IV- VI

II miejsce - Nina Mosakowska

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Członkowie jury otrzymali pisemne podziękowania za pracę w komisji konkursowej, a nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• The Big Challenge

• Podjeliśmy wyzwanie! Za nami zmagania w multimedialnym konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i czekamy na wyniki.

• SMOG nie OK

• Dziś , czyli 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej SMOG nie Ok. Podczas zabawy przeprowadzili wywiady z mieszkańcami Sierpca na temat zanieczyszczenia powietrza w naszej miejscowości oraz wręczali ulotki informujące o naszym udziale w akcji. Bardzo dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za aktywny udział w naszej grze.

• Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

• 5 kwietnia 2019r uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Jackiem Łapińskim, autorem książki "Jak być lepszym". Tematem spotkania był rozwój osobisty i zawodowy oraz rola książki we współczesnym świecie. Pisarz udzielił młodym cennych rad, które z pewnością ich zainspirują  i zachęcą do działania w walce o lepszą przyszłość.