• Zielona Szkoła 2019r

•         W dniach 20- 24 maja 2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej.  Celem wyjazdu była terapia klimatyczna, zainteresowanie światem, zwiedzenie ciekawych miejsc: Wrocławia, Drezna, Pragi, Adrspach i Skalnego Miasta.

• PIKNIK RODZINNY

Dnia 7 czerwca o godzinie 13.30 odbędzie się Piknik Rodzinny. Serdzecznie zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich sympatyków naszej placówki.

•                         Mała lekcja historii
          • Mała lekcja historii

•         10 maja 2019r. gościem I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu był  poseł‚ na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Waldemar Olejniczak. Spotkanie odbyło się w ramach rozstrzygnięcia Szkolnego Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie w Polsce, który Pan poseł objął‚ swoim patronatem. Organizatorem konkursu był‚ Pan Marek Okonkowski, nauczyciel historii w IPSP, który z pasją  przypomniał zebranym początki polskiego parlamentaryzmu, trudne losy Rzeczypospolitej i walkę Polaków o wolny kraj. Zaproszony parlamentarzysta, z pochodzenia rodowity sierpczanin, opowiadał uczniom o korzyściach płynących z uczestnictwa rodzimych polityków w rządzie, codziennym życiu posła w Warszawie, swoich zainteresowaniach oraz patriotycznych korzeniach swojej rodziny. Wyraził również radość z faktu, że polska szkoła i kadry pedagogiczne troszczą się o pamięć o historii kraju i rozwój uczuć patriotycznych młodych ludzi. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez zaproszonego gościa nagród przyznanych w Konkursie Wiedzy o Parlamentaryzmie. Pierwsze trzy miejsca zdobyli kolejno: Jakub Kuliński, Zofia Szablewska i Natalia Sawicka. Uczniom składamy serdeczne gratulacje, a Panu posłowi dziękujemy za mile spędzony czas.