• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Kostytucji 3 Maja.

• 9 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy piątej, szóstej i siódmej przedstawili okoliczności powstania drugiej na świecie ustawy zasadniczej. W czasie akademii mogliśmy również posłuchać pięknego wykonania pieśni ,,Witaj majowa jutrzenko’’. Po części artystycznej Laureaci Konkursu Wiedzy o Parlamencie odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Danuty Żuławnik i Pana Marka Okonkowskiego. Wyniki są następujące: miejsce I – Amelia Malanowska kl. VII, miejsce II – Aleksandra Chroboczyńska kl. V oraz Lena Jucha kl. VI, miejsce III – Łukasz Rudyk kl. V oraz Zofia Jagodzińska kl. VII. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom koordynującym za przygotowanie akademii.

•  Pierwszoklasiści poznają „Włochate Ranczo”.
          • Pierwszoklasiści poznają „Włochate Ranczo”.

• W piątek 5 maja klasa I odwiedziła „Włochate Ranczo” w miejscowości Sulkowo-Bariany. Czekało tam na wszystkich mnóstwo atrakcji. Na początek zwiedzanie całego gospodarstwa, a potem głaskanie koni, któremu nie było końca. Później czekała przejażdżka bryczką. Kolejną atrakcją było czyszczenie i przygotowywanie koni do jazdy. Każde z dzieci miało okazję przez kilka minut poczuć się jak prawdziwy jeździec w siodle. Uczniowie mieli też okazję pokonywać tor przeszkód na sztucznym koniku. Na koniec było ognisko z kiełbaskami.

Aż żal było wracać do szkoły. Do zobaczenia!

• Z wizytą w Toruniu.

• W piątek 5 maja klasy II-VIII pojechały na wycieczkę do miasta piernika i Kopernika, czyli do Torunia. Po wizycie w Muzeum Piernika i spacerze po starówce, uczniowie oddali się zabawie w parku trampolin. W drodze powrotnej zawitali do zamku w Golubiu-Dobrzyniu, który zrobił na nich spore wrażenie.

Mimo niesprzyjającej aury, można uznać ten dzień za niezwykle udany

• Konkursu z języka angielskiego Galileo 2023 r.

• W ostatnim czasie 15 uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w wiosennej edycji ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego Galileo 2023.

Z dumą informujemy, że siedmioro z nich: Maja Krogulska, Amelia Chroboczyńska, Pola Długokęcka, Amelia Malanowska, Julia Zielińska, Franciszek Wiewióra, Tomasz Maciejewski uzyskali tytuł laureata, a czworo: Alicja Słabkowska, Zofia Jagodzińska, Igor Marjański i Łukasz Rudyk - otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy! Brawo!

• "Na kolejową nutę"

1 maja 2023 roku był dniem podpisania umowy na rewitalizację dworca PKP w Sierpcu. Nasze uczennice wystąpiły z krótkim programem artystycznym i wprowadziły zgromadzonych gości w kolejowy nastrój.

Nie zabrakło wiersza "Lokomotywa" oraz inscenizacji "Rzepki", która została nagrodzona gromkimi brawami, gdyż w rolę aktorów wcieliły się najznakomitsze osobistości tego miasta, województwa, a nawet kraju.

Na zakończenie doszło do uroczystego i oficjalnego podpisania umowy, która zapoczątkuje zmianę wizerunku dworca PKP i na którą mieszkańcy naszego miasta czekali z utęsknieniem.