• Program "Kulturalna szkoła na Mazowszu"😀

• W dniu 21 października uczniowie klas I-III udali się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w ramach w programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu", którego inicjatorem jest Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Mimo nieco zimnej aury, wszystkim dopisywały humory i mogliśmy bez przeszkód udać się na spacer po skansenie w towarzystwie pani przewodnik, a nawet zobaczyć dawne konne pojazdy lub uprzęże dla koni. Zainteresowanie dzieci wzbudziły też rzeźby lokalnych twórców z okolic Sierpca, a także wygląd chałup na terenie skansenu. Na swojej drodze spotkaliśmy też zwierzęta, które czasem były bardzo zaciekawione naszą obecnością.

Tego dnia uczniowie wzięli również udział w ciekawej lekcji pt.

"Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku". Natomiast ukoronowaniem wizyty było samodzielne wykonanie świeczki, którą każdy mógł potem zabrać do domu.

Ach trzeba przyznać, że piękny jest ten nasz skansen jesienią. Do zobaczenia.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów 2022 r.

• Puk, puk to ja - mały uczeń, pierwszaczek...

Dzień Edukacji Narodowej upływa w naszej szkole zawsze pod znakiem ważnej uroczystości, jaką bez wątpienia jest przyjęcie nowych dzieci do braci uczniowskiej. Ślubowanie klasy I poprzedzone jest zawsze wieloma godzinami przygotowań dzieci, nauczycieli oraz rodziców, którzy w tym dniu wspierali swoje pociechy obecnością oraz uśmiechem.

Aby tradycji stało się zadość, nowoprzybyli zaprezentowali swoje umiejętności w krótkiej, ale dynamicznej części artystycznej. Potem złożyli ślubowanie, po którym Pani Dyrektor Danuta Żuławnik uroczyście dokonała aktu pasowania najbardziej strzeżonym przedmiotem w naszej szkole, czyli ołówkiem, który potrzebuje nawet specjalnego piórnika

Następnie pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki z rąk Pana Jarosława Perzyńskiego Burmistrza Miasta Sierpca, Pana Dariusza Malanowskiego Przewodniczącego Rady Miasta Sierpca, Pana Marka Zdrojewskiego Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury oraz Pani Anety Ciemieckiej Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu. O najmłodszych uczniach naszej szkoły pamiętał również Pan Przemysław Burzyński Przewodniczący Rady Powiatu, który przybył do nas z nieco słodszym upominkiem.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, a pierwszakom i ich rodzicom życzymy sukcesów na co dzień oraz samych wspaniałości.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, przypadający na 7 października, idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Celem tego dnia jest zrozumienie zasad, którymi należy kierować się w matematyce, ale czasem i w życiu codziennym.

Dzisiejszy dzień stał się kolejny raz okazją, aby uczniowie naszej szkoły przypominali i utrwalali swoje umiejętności matematyczne, rozwiązując różne zadania i wykorzystując tabliczkę mnożenia. A jak to było? Zobaczcie sami.

• Jak żyją pszczoły? Jak powstaje miód?

• Cóż to dziś była za miodowa gratka, której nie powstydziłby się nawet sam Kubuś Puchatek

Wszyscy lubimy miód, choć pszczół trochę się obawiamy. Jednak dziś możemy powiedzieć, że wiemy już trochę więcej o życiu tych owadów, jak i o produkcji miodu.

Dzięki obecności Pana Marka Mosakowskiego, pszczelarza i właściciela Pasieki nad Skrwą, wiemy dużo więcej o życiu tych małych, pracowitych owadów. Mogliśmy też z bliska przyjrzeć się pszczołom, a kto dobrze patrzył, to odnalazł również wśród nich królową.

Ukoronowaniem opowieści Pana Marka była przepyszna degustacja różnych miodów, po które ustawiła się długa kolejka. Niektórym tak smakowało, że wracali po dokładkę.

Pamiętajmy, iż miód to samo zdrowie i dbajmy o pszczoły, bo ich praca jest niezastąpiona. Dziękujemy Panu Markowi za tak ciekawe opowieści. Oby już nigdy żadna pszczoła Pana nie ugryzła.

• Międzynarodowy Dzień Kropki 😊

Jak co roku 15 września obchodzimy dzień kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Aby móc cieszyć sie tym świętem, uczniowie naszej szkoły przygotowywali indywidualne prace plastyczne według własnych pomysłów. Co więcej, tego dnia ubrania nie tylko uczniów, ale i nauczycieli zdobiły czasem mniejsze, a czasem większe kropki Te wszystkie elementy wniosły w mury naszej szkoły radosny nastrój i sprawiły, iż taka kropeczka niby mała, a sprawiła spore zamieszanie.

• Europejski Dzień Języków Obcych .

• Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów. Uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej przygotowali wiele atrakcji dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć wystawy mówiące o kulturze, tradycji i historii różnych krajów. Spróbować dań typowych dla regionu. Obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej lub rozwiązać łamigłówki i łamańce językowe.

Opiekunkami akcji były nauczycielki języków obcych: panie Olga Prószyńska i Marta Zaleska oraz nauczycielka języka polskiego pani Kinga Mieszczyńska. 😀🇩🇪🇬🇧🇵🇱