• Wigilia

• Grudzień to czas podsumowań, refleksji, a także jest znakomitą okazją do spędzania chwil w gronie rodziny i najbliższych. W tym okresie jeszcze bardziej doceniamy obecność drugiego człowieka w naszym codziennym życiu.

16 grudnia społeczność naszej szkoły poczuła już klimat Świąt Bożego Narodzenia, dzięki młodym artystom. Melodie pastorałek, które tego dnia usłyszeliśmy, zagoszczą w naszych sercach na dłużej.

W ten dzień mogliśmy wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi celebrować świąteczny czas. Dziękujemy za przybycie panu Wojciechowi Rygalskiemu - Starszemu Wizytatorowi Kuratorium Oświaty w Warszawie - Oddział w Płocku, panu Jarosławowi Perzyńskiemu - Burmistrzowi Miasta Sierpc, panu Dariuszowi Malanowskiemu - Przewodniczącemu Rady Miejskiej Sierpca, księdzu Sławomirowi Zalewskiemu - proboszczowi Parafii Farnej, panu Andrzejowi Cześnikowi - Staroście Sierpeckiemu, panu Przemysławowi Burzyńskiemu - Przewodniczącemu Rady Powiatu, panu Krzysztofowi Kacperskiemu - Przewodniczącemu Komisji Budżetu, Finansów, Rozwoju Gospodarczego i Promocji oraz panu Piotrowi Rzeszotarskiemu - Zastępcy Przewodniczącego Komisji, panu Markowi Zdrojewskiemu - Naczelnikowi Wydziału Oświaty i Kultury.

Tego dnia przybyli również przedstawiciele rodziców: pani Katarzyna Gajewska- Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z członkami Zarządu Rady Rodziców: panią Joanną Mosakowską oraz panem Marcinem Rudzińskim. Do grona naszych gości dołączyła też pani Monika Stańczak - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu, pani Renata Przybyłowska - Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, pan Robert Makówka - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu oraz pani Anna Matuszewska - Redaktor naczelna "Ekstra Sierpc".

Oczywiście nie zabrakło również naszej Rady Pedagogicznej, choć w nieco mniejszej liczbie niż zazwyczaj. Nieobecnym życzymy zdrowia i wracajcie do nas czym prędzej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

• Spotkanie Wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

• Dziś na muzycznej scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się spotkanie pokoleń, na które otrzymaliśmy zaproszenie od członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Bitwa na kolędy, która toczyła się między uczestnikami, przebiegała w niezwykle świątecznej i miłej atmosferze.

Publiczność nagrodziła wszystkich gromkimi brawami, a nawet słodką nutką. Wynik mógł być tylko jeden - remis

Święta są tuż, tuż, niech kolęda niesie się dalej w świat.

•  Konkurs plastyczny pt. "Sierpc historią rysowany - zilustruj sierpecką legendę".
          • Konkurs plastyczny pt. "Sierpc historią rysowany - zilustruj sierpecką legendę".

• W dniu 30 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. "Sierpc historią rysowany - zilustruj sierpecką legendę".

Gratulujemy wyróżnienia klasie III, która wykonała prace pod kierunkiem pani Kamili Jagodzińskiej oraz Szymonowi Staniszewskiemu za indywidualny udział w konkursie. Brawo!!!