• "DLA CIEBIE POLSKO…” – obchody Narodowego Święta Niepodległości

• 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Występ przygotowali uczniowie klasy szóstej i siódmej, pod kierunkiem pani Kingi Mieszczyńskiej i pana Daniela Staniszewskiego.

Program pt. „DLA CIEBIE POLSKO” przypomniał widzom czasy rozbiorów Polski, insurekcji kościuszkowskiej, powstań w 1830 i 1863 roku, a przede wszystkim sam moment odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Wiersze i pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy minione pokolenia walczące o wolność.

Po chwili zadumy i refleksji nastąpił moment radości. Kilkoro naszych uczniów odebrało nagrody z rąk pana Jakuba Grodzickiego prezesa TKKF "Kubuś" w Sierpcu.

Zosia Jagodzińska, Amelka Chroboczyńska, Paweł Fułek oraz Igor Marjański zostali nagrodzeni za swą grę w Turnieju Szachowym w dniu 6 listopada w kategorii open. Podjęli nie lada wyzwanie, gdyż zagrali z dorosłymi kobietami i mężczyznami z terenu Sierpca. Brawo!!!

Serdecznie dziękujemy młodym artystom za dostarczenie tylu emocji, a szachistom kolejnych sukcesów. Wasi rodzice mogą być z Was dumni.