• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

•        24 czerwca uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu po raz ostatni przed wakacjami odwiedzili szkolne mury, aby odebrać świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły oraz pożegnać się z koleżankami, kolegami, wychowawcami i kadrą pedagogiczną.

Nie zabrakło pięknych występów artystycznych, łez wzruszenia i pamiątkowych fotografii.

Pani dyrektor Danuta Żuławnik wraz z Panią wicedyrektor Kamilą Jagodzińską złożyły podziękowania wszystkim zebranym za trud, wysiłek i zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu talentów oraz pogratulowały uczniom, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

W tym dniu odwiedzili nas również znamienici goście – Pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca, jego zastępca Pan Piotr Nowakowski i Pan Marek Zdrojewski Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, by złożyć wakacyjne życzenia oraz wręczyć nagrody rzeczowe naszej szkolnej drużynie szachowej w składzie: Pan Andrzej Kapuściński - trener, Zofia Jagodzińska, Paweł Fułek, Igor Marjański i Łukasz Rudyk za szczególne osiągnięcia, m. in. podczas finału XXIV Mazowieckich Igrzysk w Szachach Drużynowych.

Drodzy Rodzice i Uczniowie, przed Wami wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Spędźcie je mądrze i odpowiedzialnie. Życzymy, aby ten czas był naprawdę wyjątkowy i przyniósł wiele wspaniałych wspomnień.

• Zakończenie Roku Szkolnego.

•     15 czerwca swoje wielkie święto przeżywali uczniowie klas III i VIII. Towarzyszyli im rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły, którzy wspierali ich przez te wszystkie lata.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego nie zabrakło łez wzruszenia, wspomnień cudownych chwil spędzonych na szkolnym korytarzu, radości pierwszych sukcesów, ale także goryczy pierwszych niepowodzeń.

Uczniowie zachwycili gości przepięknym występem artystycznym, podczas którego zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności wokalne i zebrali gromkie brawa.

Najzdolniejsi odebrali z rąk Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca nagrody:

Zofia Jagodzińska i Sylwia Placek – stypendium Burmistrza Miasta Sierpca za wzorową ocenę z zachowania oraz szczególnie wysokie wyniki w nauce;

Anna Grodzicka – nagroda za wyróżniającą się i wszechstronną działalność wolontariacką.

Jak co roku wręczono też statuetki „Złotej Sowy” I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu i dyplomy dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz dyplomy absolwenta i dyplomy ukończenia klasy trzeciej.

Pani Dyrektor Danuta Żuławnik i Wychowawcy dziękowali swoim podopiecznym za rzetelną pracę, wysokie wyniki edukacyjne, wzorową frekwencję, godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, w których chętnie uczestniczyli i odnosili sukcesy.

Nie zabrakło podziękowań dla rodziców i nauczycieli – za ich zaangażowanie w życie szkoły, trud codziennej pracy, towarzyszenie młodym ludziom w ich, nie zawsze łatwej, edukacyjnej ścieżce oraz życzliwość i wyrozumiałość, dzięki którym wspólnie udawało się pokonywać różne trudności.

Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności

Panu Jarosławowi Perzyńskiemu Burmistrzowi Miasta Sierpca

Panu Dariuszowi Malanowskiemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Sierpcu

Panu Piotrowi Nowakowskiemu Zastępcy Burmistrza Miasta Sierpca

Panu Markowi Zdrojewskiemu Naczelnikowi Wydziału Oświaty i Kultury

Pani Anecie Dębowskiej Inspektor Wydziału Oświaty i Kultury

Pani Monice Stańczak Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej

Pani Katarzynie Gajewskiej Przewodniczącej Rady Rodziców

Księdzu Sławomirowi Zalewskiemu

za Państwa obecność w tym ważnym dla naszych podopiecznych dniu; harmonijną i owocną współpracę, wsparcie oraz włączanie naszej szkoły we wszystkie działania edukacyjne, społeczne i kulturalne, realizowane w naszym mieście, dzięki którym nasi uczniowie mogli się jeszcze bardziej rozwijać.

Drodzy absolwenci, zamykacie pewien ważny rozdział w Waszym życiu. Wyruszacie w dalszą podróż, przed Wami otwiera się przyszłość. Jaka ona będzie? Znając Was, wierzymy, że pomyślna i pełna dobrych wiatrów.

Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w murach naszej szkoły będą dla Was bogactwem, z którego będziecie często czerpać, a kiedy przyjdą trudniejsze chwile, znajdziecie w sobie silę, by je pokonać i uparcie podążać do celu.

Rozwińcie skrzydła i pamiętajcie, że nasze drzwi i ramiona zawsze będą dla Was otwarte.

A naszym trzecioklasistom życzymy, aby się dalej rozwijali, kształcili, realizowali swoje marzenia oraz odkrywali w sobie nowe zdolności i talenty.

• Zielona Szkoła

•       Tym razem Zielona Szkoła zawitała do miejscowości Małe Ciche.

Nasi uczniowie nie tylko poznali urokliwe zakątki tego magicznego miejsca, ale odwiedzili również Morskie Oko, Dolinę Kościelisko oraz turystyczną stolicę gór - Zakopane.

Na spragnionych wrażeń czekał wjazd na Gubałówkę. Wielbiciele historii mogli poczuć ją na własnej skórze w murach zamków w Niedzicy i Czorsztynie.

Z kolei fanów nieco spokojniejszych atrakcji czekała relaksująca kąpiel w Termach Chochołowskich oraz możliwość podziwiania piękna i majestatu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Nie zabrakło też dobrego jedzenia i pysznych kiełbasek pieczonych na góralskim ognisku.

Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie i z uśmiechem na twarzy zapisać kolejną kartę pięknych wspomnień.