Egzamin Ósmoklasistów
Kolejowy Zawrót Głowy
A niechaj wszyscy ludzie prawdę tę poznają, iż sierpczanie nie gęsi i swój dworzec mają...
20 maja skwer przed sierpeckim dworcem PKP zamienił się w prawdziwą enklawę dla miłośników kolei i dobrej zabawy. „Kolejowy zawrót głowy”, organizowany przez naszą szkołę, przyciągnął wielu znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Pan Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP, który przyjął zaproszenie Pani Dyrektor Danuty Żuławnik.
Wybór miejsca uroczystości, organizowanej w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia Miasta Sierpca, nie był przypadkowy. Sierpecki dworzec jest jednym z nielicznych, wyjątkowych zabytków miasta. Oddany do użytku w 1924 roku, był świadkiem wielu historycznych przemian w naszym regionie.
Dzięki pięknym dekoracjom i występom artystycznym, ten niezwykły, niemal stuletni zabytek na nowo odkrył przed nami swoje piękno.
Widzowie zasiadający na trybunach mogli m.in. wysłuchać największych „kolejowych” hitów w wykonaniu naszych uczniów, takich jak „Ballada wagonowa”, „Kolejowy flirt” czy „Dwa serca jak pociągi dwa”; zapoznać się z historią sierpeckiego dworca i obejrzeć wystawę zdjęć udostępnionych dzięki uprzejmości Pracowni Dziejów Dokumentacji Miasta Sierpca czy podziwiać piękne makiety dworca i wieży ciśnień, stworzone przez Pana Andrzeja Pyszyńskiego.
Nie zabrakło też dobrego jedzenia i zabaw na świeżym powietrzu.
Niewątpliwie największą popularnością cieszyła się jednak inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu przedstawicieli władz samorządowych oraz sierpeckich instytucji, a także naszej niezastąpionej Pani Wicedyrektor Kamili Jagodzińskiej w roli lektora.
Pod koniec uroczystości Pan Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca podzielił się z nami również radosną nowiną, dotyczącą uzyskania przez Miasto praw własności do budynku dworca PKP, dzięki czemu będzie on mógł zyskać nowe życie.
Pragniemy gorąco podziękować naszym wspaniałym aktorom, którzy wywołali szczery uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych:
Dariusz Malanowski Przewodniczący Rady (Dziadek)
Przemysław Burzyński Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego (Rzepka)
Monika Stańczak Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu (Babcia)
Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca (Wnuczek)
Piotr Rzeszotarski Radny Rady Miejskiej Sierpca (Mruczek)
Katarzyna Gajewska Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców (Kicia)
Asp. Szt. Marek Biegański Dzielnicowy KPP w Sierpcu (Kurka)
Wojciech Kuliński Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu (Gąska)
Robert Makówka Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu (Bociek)
Wojciech Andrzej Skorłutowski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Społecznej i Zdrowia (Żabka)
Paweł Pakieła Dyrektor Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "EMPEGEK" sp. z o. o. w Sierpcu (Kawka)
Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą uroczystość, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, niezapomnianą rozrywkę i wspomnienia:
Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu
Sierpeckiej Straży Miejskiej
Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu
Pracowni Dokumentacji Dziejów Sierpca
Panu Józefowi Piórkowskiemu Koordynatorowi kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”
Panu Andrzejowi Pyszyńskiemu
Stowarzyszeniu Pomocna Dłoń
Zespołowi Soft
Panu Danielowi Staniszewskiemu
Ph Śnieżka Jarosław Umiński
Panu Sebastianowi Jaskólskiemu (Dmuchańce)
ARO Agencja Reklamowo-Ogłoszeniowa
Masarnia Staropolska Strzecha
Manufaktura Cukierków SP Z.O.O
Dziękujemy kadrze pedagogicznej i wszystkim naszym gościom za to, że byliście z nami w tym szczególnym dniu.
Mamy nadzieję, że piątkowy występ artystyczny na długo pozostanie w Państwa pamięci i zapisze się jako wspaniałe wspomnienie w wielkiej historii tego miejsca.
„Przewrotne są losu koleje, więc kolej już na happy end (dla naszego ukochanego dworca). Niech mu się jak najlepiej dzieje, o szczęściu niech spełni się sen!”
41
700- lat Miasta Sierpca
8 maja na placu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, uczennica klasy 5 Lena Gąsiorowska wraz z naszymi dwiema reprezentacjami w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Mieście Sierpc, odebrali dyplomy i nagrody w konkursach organizowanych w ramach obchodów 700-lecia Miasta Sierpca. Podziękowania otrzymali również opiekunowie.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym uczniom.
2
700- lat Miasta Sierpca.
Uroczysty przemarsz ulicami miasta z okazji 700- lecia Miasta Sierpca.
Święto Konstytucji 3 Maja
W uroczysty, podniosły nastrój zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja wprowadzili nas dziś uczniowie klasy 4 i 7 pod kierunkiem Pani Anety Chmielewskiej.
Młodzi artyści podkreślili, jak ważną rolę pełniła przyjęta w XVIII w. Konstytucja i zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego, w tym uroczyste zaprzysiężenie dokumentu przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Dopełnieniem szkolnej uroczystości były pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły, których do występu przygotował Pan Daniel Staniszewski.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia i była niepodważalnym symbolem naszej wolności i niepodległości.
Dzisiejszy apel był wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają, również współcześnie, słowa: Wolność, Ojczyzna i Patriotyzm.
6
Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Mieście Sierpc
28 kwietnia 2022r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się po raz kolejny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz Mieście Sierpc.
Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, przygotowywane przez Pana Marka Okonkowskiego.
Uczniowie sierpeckich szkół rywalizowali ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące Sierpca, jego historii, władz samorządowych, zadawane przez Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury UM Pana Marka Zdrojewskiego oraz układając puzzle związane z obchodami 700-lecia miasta, czy deklamując krótki dwuwiersz o naszej małej ojczyźnie.
Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli II miejsce w kat. klas 7-8 oraz III miejsce w kat. klas 4-6.
Dla wszystkich uczestników z pewnością była to piękna i ważna lekcja lokalnego patriotyzmu oraz okazja do odkrycia bogactwa historii i wartości, jakie kryje w sobie nasze dynamicznie rozwijające się miasto.
7
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Lipiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie