• Z wizytą w gospodarstwie ekologicznym.

•         W piątkowy poranek klasy 4-8 wyruszyły autokarem na kolejną wspaniałą lekcję. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili gospodarstwo ekologiczne w miejscowości Grzybów koło Płocka i uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO.

Podczas zajęć z Panem Peterem Stratenwerthem młodzi poznali zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, przyjrzeli się z bliska pracy rolnika, a także dowiedzieli, skąd pochodzą podstawowe produkty, które spożywamy na co dzień.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość samodzielnego wyrobu i wypieku pieczywa w Biopiekarni, kosztowanie wegetariańskich przysmaków oraz warsztaty wykonywania świec z wosku. Nasi podopieczni poszerzyli wiedzę o uprawie zbóż i tajnikach życia pszczół oraz nauczyli się podstaw wycinanki sannickiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta gospodarskie, zwłaszcza kozy, które młodzież mogła nakarmić.

Dzięki żywemu kontaktowi z naturą nauka stała się fascynującym odkrywaniem. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach zachęci naszych małych odkrywców do jeszcze bardziej aktywnego poznawania piękna naszego świata.

• Uroczyste Ślubowanie .

•     14 października w Dniu Edukacji Narodowej swoje wielkie święto przeżywali uczniowie klas I. Uroczystość ślubowania na stałe wpisała się w szkolną tradycję  I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu.

Zanim jednak pierwszacy zostali oficjalnie przyjęci do grona naszych uczniów, musieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz bezbłędnie zdać test przygotowany przez starsze koleżanki i kolegów.

Zmaganiom pierwszoklasistów przyglądali się rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: Pan Dariusz Malanowski – Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca, Pani Aneta Dębowska - Inspektor  Wydziału Oświaty i Kultury, Pani Aleksandra Grzybowska - Inspektor Wydziału Oświaty i Kultury, Pan Wojciech Skorłutowski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Społecznej i Zdrowia, Ksiądz Adam Kowalski - wikariusz Parafii Farnej.

Po zakończonym występie wszyscy zgodnie potwierdzili, iż dzieci zdały ,,egzamin pierwszoklasisty" na szóstkę.

Najbardziej emocjonującym momentem uroczystości było ślubowanie i akt pasowania na ucznia kolorowym ołówkiem, którego dokonała Pani Dyrektor Danuta Żuławnik.

Najmłodsi otrzymali też wspaniałe dyplomy i słodycze.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Cieszymy się, że nasza szkolna rodzina powiększyła się o tak utalentowanych uczniów. Życzymy im wielu sukcesów.

• Roztrzygnięcie konkursu.

• 12 października, podczas spotkania podsumowującego konkurs plastyczno - literacki pt.,,Sierpc EcoSmart - miasto przyszłości", organizowanego przez Fundację Razem dla Środowiska, nasza uczennica - Lena Gąsiorowska z klasy V- odebrała nagrodę i pamiątkowy dyplom za zdobycie III miejsca.

Pozostali uczestnicy: Lena Witkowska i Zofia Morawska z klasy I oraz Franciszek Wiewióra z klasy VI, również zostali docenieni przez jury konkursu i nagrodzeni wspaniałymi upominkami. Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym podopiecznym.

• Lekcja przyrody na żywo.

• 😀Dziś naszą szkołę odwiedzili  niecodzienni goście – Kluseczka😄 i Brunhilda😄- dwa pytony królewskie👌👌👌.

W ramach lekcji przyrody na żywo Pan Leszek Chroboczyński, w towarzystwie odważnej asystentki Oli z IV klasy😁, podzielił się z nami swoją wiedzą na temat gadów. Uczniowie dowiedzieli się ,między innymi, który wąż jest największy, czym się żywią i w jakim środowisku żyją. Nie zabrakło ciekawych anegdot ze środowiska tych zwierząt.🐍🐍🐍

Największą atrakcją była jednak możliwość dotknięcia i pogłaskania pytonów. Na pożegnanie Kluseczka i Brunhilda życzyły nam sssamych sssukcesów.🐍😄🐍

Dziękujemy Panu Chroboczyńskiemu, opiekunowi niezwykłych stworzeń, za wspaniałą lekcję.😀🐍🤗